Zákaznická linka

+420 515 532 600

Dostupnost

Alf zóna

Zákaznická linka

+420 515 532 600

Dostupnost

Alf zóna

Časté dotazy

FAQ

Každý dnes potřebuje přijímat internet doma nebo v práci bezdrátově. Před zprovozněním přípojky vám náš technik při místním šetření podle dispozic vašeho bytu nebo pracoviště doporučí vhodný WiFi router tak, aby měl dostatečný výkon a signál. Pokud se nemůžete hned rozhodnout a potřebujete pokrytí vyzkoušet, zařízení vám zapůjčíme na otestování na dohodnutou dobu.

Pro sofistikovanější řešení (vhodné i pro firmy) nabízíme komplexní WiFi systémy – Unify, TP-LINK Deco, Ruckus.

Nejdříve zkontrolujte váš WiFi router (WR)- jeho napájení, umístění (zda není spadený za poličku, zda ho něco nezakrývá). Doporučujeme provést „studený restart“ = odpojit napájení WR od elektřiny na cca 1 minutu a poté vyzkoušet, zda internet funguje. Dále zkontrolujte konektor přívodního kabelu do WiFi routeru, zda není povystrčený. Zkontrolujte celý kabel pro konektivitu (v bytovkách na optice kabel dovedený do bytu/ v RD kabel vedoucí od antény), zda není někde poškozený: může být přiskřípnutý, zmáčknutý. Setkáváme se i s kabely přehryzanými domácími mazlíčky.
Pokud je všechno v pořádku, a přesto potíže přetrvávají, zavolejte na číslo naší podpory 515532600, prověříme váš signál a přípojku a navrhneme řešení.

Využíváte k příjmu televize Kuki starší model set top boxu a setkáváte se v poslední době s problémovou kvalitou obrazu nebo přehrávání? Věnujte prosím pozornost těmto informacím.
V kódování signálu televizního vysílání  je současným standardem vysílací protokol H.265. Jedná se o nejnovější kompresní formát videa používaný v sítích DVB-T2.

Starší modely set top boxů MT VIP 1003, MT ARRIS VIP1113 však podporují  a nadále budou přijímat pouze starší vysílací protokol H.264. Důležitá je i informace, že v průběhu příštího roku skončí těmto set top boxům systémové podpora, z čehož vyplývá, že na těchto zařízeních nebude možné zaručit HD kvalitu příjmu televize Kuki.

Abyste i nadále mohli sledovat televizi ve vysoké kvalitě HD, doporučujeme modernizovat váš současný set top box. Nabízíme vám nový moderní model ARRIS VIP4302. Tento set top box disponuje dostatečným výkonem, a zajistí tak lepší obraz, vykreslování a čistší zobrazení. Tyto vlastnosti oceníte zejména při sportovních přenosech a sledování na 4K rozlišení. Objednávky na tel. 515532600 nebo e-mailem na podpora@alfservis.cz.

Internet na optické síti provozujeme zejména v blanenských sídlištích, vybraných bytových domech v Blansku a také v rodinných domech v nové zástavbě v Blansku, ulice Zborovec a Březinky (za sídlištěm Zborovce směrem na Horní Lhotu).
Optiku dovedeme buď přímo do bytu (FTTH) nebo do domu, a v domě rozvedeme internet UTP kabelem.
Účastnická zařízení (počítače, televize, routery) jsou dále připojena standardním způsobem.

Optický internet je provozován světelným paprskem procházejícím optickým (skleněným)) vláknem, které má téměř nekonečnou kapacitu, proto se dá říci, že jde o nejkvalitnější způsob připojení. Tato technologie na rozdíl od metalických vedení je mladá a ještě zdaleka neřekla své poslední slovo. Nepodléhá povětrnostním vlivům.

Na optickém připojení můžete od nás využívat rychlosti od 100 – 1000 Mbit. Jedná se tedy o vysokorychlostní připojení. Díky jedinečným vlastnostem optického připojení vám můžeme dát vysokou rychlost za velmi rozumnou cenu. Již připravujeme síť na budoucí ještě vyšší rychlosti.

Připojení více počítačů k internetu současně je naprosto běžné. V domácích podmínkách toto zajišťují rozbočovače: switche nebo WiFi routery, které současně slouží pro bezdrátový příjem internetu na přenosných zařízeních (notebook, smartphony, tablety apod.). WiFi routery jsou inteligentnější zařízení s možností jejich správy a údržby dálkovým přístupem. Nabízíme WiFi routery TP-Link a MikroTik, které můžete objednávat prostřednictvím e-mailu nebo telefonicky. S vhodným výběrem Vám rádi poradíme a doporučíme optimální řešení.

Svůj router použít můžete, nicméně routery, které nabízíme, jsou dlouhodobě testované, tedy spolehlivé a optimalizované pro provoz v naší síti. Nemůžeme vám proto zaručit, že váš vlastní router (zakoupený jinde) bude s naší sítí plně kompatibilní. Také možnosti technické podpory jsou z naší strany omezené. Pokud  jste k naší síti připojení kabelem (tj. v bytových domech s datovou sítí), je nutné nám zapojení vlastního zařízení ohlásit a my provedeme jeho registraci do naší sítě.

1. Zkontrolujte zapojení kabelu a napájení.
2. Vypněte a po chvilce zapněte WiFi router (nebo jiné síťové zařízení).
3. Vypněte a po chvilce zapněte PC.
4. Pokud problém přetrvává, kontaktujte nás.

Faktury – daňové doklady vystavujeme a zasíláme standardně bezplatně v elektronické podobě ve formě PDF souboru připojeného k elektronicky podepsané e-mailové zprávě. Tento způsob vystavování a zasílání faktur, jakož i jejich zpracování v účetní evidenci je v souladu nejen s našimi všeobecnými obchodními podmínkami, ale splňuje také veškeré právní náležitosti ČR a směrnice EU.

Úhrady za služby můžete provádět převodním příkazem na náš účet u Fio banky, a.s., číslo 2700091344/2010, variabilním symbolem (VS) platby je vaše klientské číslo, které je uvedeno ve vaší smlouvě. Variabilní symbol je důležitým údajem pro správné přiřazení platby, je proto nutné VS vždy uvádět ve správné podobě.

Pokud chcete vaše platby maximálně automatizovat, využijte SIPO. Stačí, když nám sdělíte vaše spojovací číslo SIPO a ve  vaší bance nastavíte dostatečný inkasní limit. Pak inkaso plateb za internet probíhá automaticky na začátku kalendářního čtvrtletí.

Ano, televize jede v rámci Vaší internetové přípojky. Televize si dokáže přizpůsobit svůj provoz k Vaší přípojce. Čím méně svou přípojku zatížíte, tím lépe Vám televize pojede.

Ano, díky naší aplikaci je naše služba dostupná 24 hodin denně na televizích, počítačích, tabletech i v mobilu. Můžete televizi sledovat na dalších 4 mobilních zařízeních. Vše v dosahu vaší Wi-Fi sítě. Počet zařízení je omezen.

„CHRAŇTE SVOJE SOUKROMÍ  A SÍŤ“

Moderní či chytré domácnosti nabízejí vzdálený dohled a obsluhu domácích spotřebičů, zabezpečovacích zařízení apod. přes internet – připojíte se do sítě např. mobilem, tabletem a získáváte online informace o provozu zařízení.
Pokud chcete, aby tyto přístupy fungovaly i mimo Váš domov, je třeba umožnit přístup k těmto zařízením i zvenčí (z internetu). Toto není vhodné řešit pouhým propojením vnějšího internetu s domácí vnitřní sítí (např. přesměrováním portu na routeru).

Mnohem lepší je řešit situaci systémově použitím VPN (virtuální privátní síť).

Tuto VPN si otevře jen autorizovaný účastník, který zná přístupové údaje. Přístup je zabezpečený a platný jen po dobu používání VPN, takže je prakticky nemožné zařízení doma napadnout a zneužít.

Velkou výhodou VPN je to, že vás přenese zabezpečeným (šifrovaným) způsobem do vnitřní sítě, takže i když jste daleko, vaše zařízení komunikují jen mezi sebou doma. 

UMÍME NASTAVIT váš router abyste měli jistotu zabezpečeného přístup. Objednejte si zřízení VPN buď e-mailem nebo přes webový formulář.

  • Dosahovaná kvalita poskytované Služby závisí na mnoha faktorech, a to na obecných faktorech neovlivnitelných ze strany ALF servisu ani ze strany zákazníka, ale i na faktorech, které zákazník může přímo ovlivnit.
  • Mezi faktory ovlivňující kvalitu Služby patří např. využívaná technologie datového připojení, úroveň pokrytí signálem Wi-Fi, nastavení a vytížení Wi-Fi sítě, zařízení, které zákazník používá, charakter budovy, ve které zákazník službu využívá, poloha koncového zařízení, frekvenční pásmo Wi-Fi, cesta šíření signálu, náhodná koncentrace uživatelů.
  • Technická specifikace internetových služeb
  • Dosahovaná kvalita poskytované služby závisí na mnoha faktorech, a to na obecných faktorech neovlivnitelných ze strany poskytovatele Alf servis, ani ze strany zákazníka, stejně tak i na faktorech, které zákazník může přímo ovlivnit.
  • Mezi faktory ovlivňující kvalitu služby patří např. využívaná technologie datového připojení, úroveň pokrytí signálem Wi-Fi, nastavení a vytížení Wi-Fi sítě, technické zařízení, které zákazník používá, charakter budovy, ve které zákazník službu využívá, poloha koncového zařízení, frekvenční pásmo Wi-Fi, cesta šíření signálu, náhodná koncentrace uživatelů.